SŁOWO NA MIESIĄC

 • SŁOWO NA KWIECIEŃ:

  cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpgKto twierdzi, że żyje w światłości,
  a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności (1J 2, 9)

Człowiek jest powołany do życia w światłości, w Bogu. Bóg jest miłością, Bóg jest światłością, w Nim nie ma ciemności. My jesteśmy na Jego obraz i podobieństwo: jeśli staniemy przed Nim tacy, jacy jesteśmy, pozostaniemy sobą. Jeśli nie, jeśli uciekniemy przed Nim, będziemy żyć
w ciemności i utracimy naszą tożsamość.

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA LUTY:

  cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpg“Słodki łańcuch który łączy nas z Bogiem” (bł. Bartłomiej Longo)

Niektórzy myślą, że aby stać się świętymi potrzeba, aby czynili wiele trudnych wyrzeczeń. Ale dla naszej Matki Maryi tak nie jest. Ona woli żebyśmy usiedli na kilka minut przy niej, aby powiedzieć jej i wyrazić to całym naszym życiem: “Zdrowaś Maryjo, mamusiu kocham cię!”

Uwierz, że czyniąc to, staniesz się święty!

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA STYCZEŃ:

  cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpgMoją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je. (Łk 8, 21)

Maryja, nasza matka (por. J 19, 25 nn), wzór wiary, mistrzyni miłości, pierwsza i najdoskonalsza uczennica swojego Syna i Pana, pełna łaski (Łk 1, 28), Niepokalana Ducha Świętego jest naszą matką i założycielką Przymierza Miłosierdzia!

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA GRUDZIEŃ:

  Duch Pański spoczywa na Mnie (Łk 4,18)cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpg

Kiedy Jezus zechciał się objawić światu po trzydziestu latach życia w ukryciu i posłuszeństwie w Nazarecie, zrobił to za pośrednictwem tych słów proroka Izajasza, które wypowiedział w synagodze w swoim mieście.

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA LISTOPAD:

Jesteśmy współtwórcami radości waszej (2 Kor 1, 24)cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpg

Poprzez to wyrażenie, święty Paweł definiuje powołanie misyjne! Ewangelizacja rzeczywiście jest, jak przypomina nam Papież Franciszek w swojej adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium, “zarażaniem radością”!

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA PAŹDZIERNIK:

Błogosławieni Miłosierni (Mt 5,7)cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpg

Wszyscy możemy zauważyć, że gdy nie zbliżamy się do drugiego w postawie miłosierdzia, to przeważa dyskusja, walka, chęć skończenia z kimś, kto – jak mi się wydaje – chce nas w pewien sposób zabić: fizycznie, psychicznie czy nawet duchowo.

Czytaj dalej…

 

 • SŁOWO NA WRZESIEŃ:

cropped-cropped-cropped-logotypPM.jpgBłogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt. 5,7)

Dziękujemy Bogu za naszego pasterza, papieża Franciszka, który kontynuuje swój pontyfikat wzywając ludzkość do otwarcia się na miłosierdzie Ojca z nieba. Wystarczy szybko przejrzeć gazety albo internet, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo w tych czasach potrzebujemy intensywnie prosić Boga, by miał miłosierdzie nad swoimi dziećmi, które oddaliły się od Jego miłości, by szukać własnych interesów.

Czytaj dalej…