POPRAWCZAK- FALENICA

GRUPA POSŁUGUJĄCA W SCHRONISKU DLA NIELETNICH
I ZAKŁADZIE POPRAWCZYM W FALENICY

 Nie wyście mnie wybrali,
ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

J 15,16

 

 


MIEJSCE:  
ul. Jachowicza 4, Warszawa Falenica

CZAS:
niedziela od 10.45 do ok.12.30/13

DOJAZD:
kolejką S1, autobusem 521, 161

OSOBY ODPOWIEDZIALNE:
Paulina Ignaczak: paulaig@wp.pl / 501 236 806

 


Nasza posługa skupia się wokół celebrowania niedzieli. Spotykamy się o godz.10.45 pod bramą ośrodka aby pomodlić się w intencji spotkania z dziewczynami, aby być tam tylko dla nich na chwałę Pana Boga.

O 11 rozpoczyna się Msza Św, którą pragniemy z dziewczynami jak najlepiej celebrować, wiec jeśli posiadasz umiejętności muzyczne i chciałbyś się nimi dzielić z innymi, zapraszamy do nas. Msza jest kameralna w gronie dziewczyn i ludzi pracujących w ośrodku, więc tworzy się tam swego rodzaju Domowy Kościół i bardzo się cieszymy, że też staliśmy się jego częścią. Po mszy zwyczajnie jesteśmy z dziewczynami rozmawiamy przy herbacie lub gramy w gry planszowe albo w piłkę ręczna jeśli pogoda na to pozwala.

O czym rozmawiamy? O wszystkim:) Słuchamy, staramy zrozumieć i wesprzeć, zachęcamy do tego co dobre. Zdarza się, że pomagamy im w nauce, modlitwie, po prostu chcemy być tam dla nich, ale przede wszystkim stajemy w pokorze przed Bogiem, uświadamiając sobie, że są to nasze siostry dane właśnie od Niego.

Raz lub dwa razy w roku prowadzimy dla dziewczyn w ośrodku rekolekcje oraz staramy się, aby każda z nich przynajmniej raz wzięła udział w Talitha Kum – większość z nich brała udział w naszych rekolekcjach, zdarza się że nawet dwa lub trzy razy co pokazuje jak bardzo dobrze dziewczyny czują się w naszej wspólnocie oraz jak bardzo szukają Bożej obecności. W wakacje organizujemy ogniska z dziewczynami, a w okresie świątecznym przygotowujemy dla nich kartki i drobne prezenciki np. w postaci różańców.

Jeśli zechciałabyś/chciałbyś ubogacić swoją niedzielę, to zapraszamy do posługi. Każda osoba coś wnosi – ciepłe słowo, zrozumienie, uśmiech, swoje talenty. Wizytę kończymy wspólna modlitwą ok. 12.30/13, kiedy dziewczyny schodzą na obiad, a my możemy wrócić do swoich bliskich i radować się resztą tak dobrze zaczętej niedzieli 🙂Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.

1J 7,8